OŚRODEK SPORTU I REKREACJI

KOLNA

SAUNARIUM
SAUNA SUCHA

Regularne korzystanie z sauny wpływa korzystnie na stan skóry, wzmacnia układ krwionośny i serce, pomaga zrelaksować mięśnie i usunąć z organizmu toksyczne substancje, zwiększa odporność, przynosi ulgę w chorobach i kontuzjach mięśni, stawów i kości, a także w dolegliwościach oddechowych. Jest też doskonałym sposobem na regenerację i ma właściwości profilaktyczne. Działanie wysokiej temperatury naprzemiennie z niską uspokaja i odpręża a sama atmosfera sauny sprzyja relaksowi i wyciszeniu. Jeden seans powinien trwać około 10-15 minut po czym powinniśmy chłodzić się pod zimnym prysznicem i odpocząć. Zaleca się 2-3 takie cykle.

ŁAŹNIA PAROWA

Para w saunie aromaterapeutycznej wzbogacona jest o olejki eteryczne. Korzystanie z sauny jest idealnym dopełnieniem efektywnego leczenia dróg oddechowych. Zapewnia oczyszczenie ciała i umysłu, wprowadza w stan głębokiego relaksu i zwiększa koncentrację. W trakcie codziennego

funkcjonowania łaźnia poza tradycyjną aromaterapią, inhaluje nasz organizm roztworem z naturalnej soli dozowanym przy pomocy przycisku zamontowanego

we wnętrzu łaźni. Dzięki inhalacji solnej nie tylko relaksujemy się i uodpornimy, ale również wdychamy cenne pierwiastki jak jod, wapń, sód, chlor i potas.

SAUNA INFRARED

Organizm w kabinach na podczerwień rozgrzewany jest od wewnątrz. Promieniowanie podczerwone wnika w głąb ciała nawet do 4 cm, pobudzając krążenie krwi, wywołując intensywne pocenie. Jednocześnie aż 80% energii zostaje przetworzone na ciepło wewnątrz ciała, zaledwie 20% ogrzewa przestrzeń kabiny, co wyjątkowo podnosi wydajność użytkownika. W saunie IR źródłem ciepła są lampy, zwane promiennikami, wytwarzające promieniowanie podczerwone podobne do słonecznego, pozbawionego szkodliwych promieni UV. Temperatura w saunie wynosi 45 60 stopni Celsjusza, dzięki czemu nie obciąża serca i układu krążenia.

STREFA RELAKSU – TĘŻNIA SOLANKOWA

Miejsce relaksu ze zbawienną dla układu oddechowego inhalacją solną. Siedząc na ciepłych ławach na wprost po tężni spływa woda solankowa powodując najintensywniejszą inhalację jodem. Mikroklimat, który wytwarza się dzięki tężni, zbliżony jest do klimatu, który możemy cieszyć się podczas wakacji nad morzem. Dodatkowa aromaterapia oraz gra muzyki i światła czyni wypoczynek wyjątkowym.

 

 

SEANSE SAUNOWE W SAUNARIUM OSiR KOLNA KRAKÓW

 

 

Saunarium w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie zaprasza na seanse saunowe w środy, czwartki, piątki oraz w soboty.

 

GODZINY SEANSÓW:

 

środy: 17:30, 18:00, 18:30, 19:00, 19:30, 20:00

czwartki: 17:30, 18:00, 18:30, 19:00, 19:30, 20:00

piątki: 17:30, 18:00, 18:30, 19:00, 19:30, 20:00

soboty: 17:30, 18:00, 18:30, 19:00, 19:30, 20:00

 

 

Cena uczestnictwa w jednym seansie:

 9 PLN / osoba / seans + bilet wstępu na saunę.

 

Uwaga:

Podczas seansów nie ma możliwości skorzystania z sauny suchej, dla osób które dodatkowo nie wykupiły wejścia na seans.

Godziny otwarcia

 

PONIEDZIAŁEK – NIEDZIELA W GODZ. 16:00 – 21:00

 

Przypominamy, że saunarium w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA jest strefą nietekstylną oraz należy przestrzegać regulaminu, który można znaleźć TUTAJ

 

Serdecznie zapraszamy!

#TeamKolna

Translate »