TOR KAJAKOWY, RAFTING, TRENINGI,

KOLNA

REGULAMINY

Organizatorem zawodów kajakowych odbywających się na terenie toru kajakarstwa górskiego w Krakowie, przy ul. Kolnej 2 jest Krakowski Klub Kajakowy.

Zgłoszenia do udziału w poszczególnych zawodach są przyjmowane przez Biuro Krakowskiego Klubu Kajakowego, na zasadach określonych w regulaminie/komunikacie danej imprezy. Każdy zawodnik biorący udział w zawodach wyraża zgodę na rozpowszechnianie swojego wizerunku do celów promocyjnych, reklamowych i marketingowych (zgoda ta obejmuje wszelkie formy publikacji zdjęć i pola ich eksploatacji).

 

REGULAMINY

 

 

REGULAMIN TORU KAJAKARSTWA GÓRSKIEGO

 

Tor Kajakarstwa Górskiego jest obiektem Gminy Kraków, administrowanym przez Zarząd Infrastruktury Sportowej (ZIS) w Krakowie. Operatorem sportowym toru jest Krakowski Klub Kajakowy (KKK).

I

  1. Tor Kajakarstwa Górskiego /TKG/ jest całorocznym obiektem użyteczności publicznej przeznaczonym do organizowania imprez sportowych i sportowo-rekreacyjnych.
  2. Teren TKG może być wykorzystywany również do organizowania doraźnych imprez i działań o innym charakterze.
  3. TKG jest czynny we wszystkie dni tygodnia w godzinach od 08.00 do 20.00. Poza wskazanym czasem przebywanie na terenie TKG osób nieupoważnionych jest zabronione.
  4. Z toru mogą korzystać zawodnicy KKK, grupy sportowe i rekreacyjne oraz osoby indywidualne po wcześniejszym uzgodnieniu z Operatorem.

II

  1. Na torze kajakowym w tym samym czasie może przebywać grupa do 30 osób.
  2. Grupy zorganizowane muszą posiadać co najmniej jednego instruktora na 10 osób.
  3. Dzieci i młodzież do lat 18 mogą korzystać z toru kajakowego wyłącznie pod opieką uprawnionego trenera lub instruktora.
  4. Osoby korzystające z toru kajakowego zobowiązane są do posiadania stroju sportowego, kamizelki asekuracyjnej i kasku ochronnego.
  5. Zabrania się skoków do wody, pływania wpław oraz nurkowania w niecce toru kajakowego.
  6. Zabrania się przesuwania bramek kajakowych i figur wodnych bez uzgodnienia z Operatorem.
  7. Osoby korzystające z toru kajakowego muszą mieć świadomość posiadanych umiejętności i istniejących zagrożeń na „górskiej wodzie”.

III

Zabrania się na terenie TKG:

  1. Wnoszenia broni wszelkiego rodzaju oraz przedmiotów, które mogą zostać użyte jako broń oraz sztucznych rac, petard i świec dymnych.
  2. Wnoszenia pojemników zawierających gaz, substancje żrące, farbujące lub powodujące zanieczyszczenia.
  3. Wnoszenia przedmiotów wykonanych z kruchego, pękającego lub szczególnie twardego materiału.
  4. Wnoszenia i stosowania urządzeń z napędem mechanicznym służących do wytwarzania hałasu.
  5. Wnoszenia wszelkich napojów alkoholowych, środków odurzających i psychotropowych.
  6. Stosowania wulgarnych określeń i zachowań mających na celu obrazę i naruszenie godności osobistej w szczególności z przyczyn rasowych, narodowych lub wyznaniowych.
  7. Przebywania w miejscach oznaczonych jako niedostępne dla osób nie upoważnionych.
  1. Stwarzania sytuacji mogących zagrażać zdrowiu i życiu.
  2. Umieszczania na budynkach, urządzeniach, drogach, ogrodzeniach napisów, plakatów lub ogłoszeń.
  3. Załatwiana potrzeb fizjologicznych poza miejscami do tego przeznaczonymi.
  4. Sprzedaży towarów i zbiórek pieniężnych bez zezwolenia Administratora lub Operatora.
  5. Wjazdu na teren TKG wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych bez zgody Administratora lub Operatora – zakaz nie dotyczy pojazdów używanych przez osoby niepełnosprawne oraz wjazdu na teren parkingu KKK.
  6. Wyprowadzania na teren TKG oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie zwierząt domowych bez odpowiedniego zabezpieczenia w postaci smyczy i kagańca. Właściciel zwierzęcia jest odpowiedzialny za zachowanie nakazanych środków bezpieczeństwa oraz jest zobowiązany do usunięcia pozostawionych przez nie nieczystości.

IV

  1. Osoby uczestniczące w imprezie w charakterze widzów zobowiązane są stosować się do poleceń służby porządkowej powołanej przez organizatora imprezy oraz korzystać z urządzeń i obiektów zgodnie z ich przeznaczeniem.
  2. Za przedmioty wartościowe pozostawione na obiektach i terenie TKG Administrator i Operator nie ponoszą odpowiedzialności.
  3. Osoby naruszające porządek publiczny lub przepisy niniejszego Regulaminu będę usuwane z terenu TKG bez prawa zwrotu kosztów opłat.
  4. Osoby niszczące sprzęt lub urządzenia TKG ponoszą odpowiedzialność materialną za wyrządzone szkody.

V

  1. Wszyscy korzystający z toru przebywający na jego terenie zobowiązani są do przestrzegania przepisów niniejszego regulaminu, a także Regulaminu Osób Korzystających z Infrastruktury KKK.
  2. Administrator i Operator Sportowy nie ponoszą odpowiedzialności za wypadki i szkody poniesione przez osoby nie stosujące się do przepisów Regulaminów o których mowa w pkt. V/1.

 

 

REGULAMIN OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z INFRASTRUKTURY SPORTOWEJ I TERENÓW KRAKOWSKIEGO KLUBU KAJAKOWEGO

 

 

Infrastruktura sportowa i teren Krakowskiego Klubu Kajakowego administrowane są przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie (ZIS), a jego Operatorem sportowym jest Krakowski Klub Kajakowy (KKK).

  1. Do infrastruktury sportowej KKK należą: małe boisko piłkarskie, dwa boiska do siatkówki plażowej, mini tenis stołowy, plaża z wypożyczalnią sprzętu pływającego, asfaltowa jezdnia wokół toru kajakowego, tor kajakowy, plac zabaw oraz tereny zielone.
  2. Infrastruktura sportowa KKK dostępna jest dla korzystających we wszystkie dni tygodnia.
  3. Z infrastruktury sportowej KKK mogą korzystać:

– grupy posiadające umowy na sezonowe lub jednorazowe korzystanie z obiektów KKK,

– osoby lub grupy chcące korzystać z obiektów KKK sportowo lub rekreacyjnie.

  1. Osoby i grupy chcące korzystać z infrastruktury KKK muszą wcześniej uzgodnić z Operatorem czas korzystania oraz dokonać odpowiedniej opłaty, zgodnie z ustalonym cennikiem lub uzyskać zgodę Operatora na korzystanie bezpłatne.
  2. Grupy korzystające z infrastruktury KKK zobowiązane są do zapewnienia 1 opiekuna na max. 15 osób.
  3. Jezdnia przy torze kajakowym jest drogą z której korzystają osoby piesze i osoby poruszające się na sprzęcie sportowo-jezdnym. Na jezdni obowiązuje ruch okrężny, odwrotny do kierunku ruchu wskazówek zegara, według oznaczeń drogowych.
  4. Szczególną ostrożność należy zachować przy wjeździe i wyjeździe z wału wiślanego, gdzie obowiązuje ruch prawostronny.
  5. Rowerzyści, wrotkarze, rolkarze i desko-rolkarze zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności oraz do posiadania kasków ochronnych.
  6. Zabrania się:

– korzystania ze sprzętu jezdnego poza jezdnią,

– wchodzenia do wody w niecce toru kajakowego i pływania wpław w starorzeczu Wisły,

– rozpalania ognisk i grillowania poza terenem wyznaczonym przez Operatora i bez jego zgody (obowiązuje cennik),

– spożywania alkoholu poza punktami gastronomicznymi,

– zaśmiecania terenu i niszczenia urządzeń infrastruktury KKK pod odpowiedzialnością materialną,

– wyprowadzania zwierząt domowych bez odpowiedniego zabezpieczenia w postaci smyczy i kagańca. Właściciel zwierzęcia jest odpowiedzialny za zachowanie nakazanych środków bezpieczeństwa oraz jest zobowiązany do usunięcia pozostawionych przez nie nieczystości.

 

  1. Wszyscy korzystający z infrastruktury oraz przebywający na terenie KKK zobowiązani są do przestrzegania przepisów niniejszego Regulaminu oraz Regulaminu Toru Kajakarstwa Górskiego.
  2. Administrator i Operator nie ponoszą odpowiedzialności za wypadki i szkody wyrządzone sobie i osobom trzecim powstałe na skutek nie stosowania się do przepisów regulaminów o których mowa w pkt.13.

 

REGULAMIN KORZYSTANIA Z PLACU ZABAW
KRAKOWSKIEGO KLUBU KAJAKOWEGO

 

Operatorem placu zabaw jest Krakowski Klub Kajakowy.

  1. Plac zabaw jest terenem przeznaczonym do zabaw i wypoczynku dzieci.
  2. Z urządzeń zabawowych powinny korzystać dzieci pod opieką osób dorosłych.
  3. Plac zabaw wyposażony został w urządzenia zabawowe przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Korzystanie z poszczególnych urządzeń znajdujących się na placu zabaw winno być dostosowane do rozwoju psychofizycznego dziecka. Oceny tej kwestii winien dokonać rodzic/opiekun dziecka.
  4. Urządzenia znajdujące się na placu zabaw powinny być wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem.
  5. Rodzice/opiekunowie dzieci winni pamiętać o odpowiedzialności prawnej za ewentualne szkody wyrządzone przez dzieci na osobach trzecich lub mieniu.
  6. Zabrania się na terenie placu zabaw:

– picia alkoholu, palenia papierosów i stosowania innych używek,

–  niszczenia roślinności, urządzeń placu zabaw i zaśmiecania terenu,

– wprowadzania psów,

– jazdy na rowerze, rolkach i innych pojazdach oraz gry w piłkę,

– wyprowadzania zwierząt domowych bez odpowiedniego zabezpieczenia w postaci smyczy i kagańca. Właściciel zwierzęcia jest odpowiedzialny za zachowanie nakazanych środków bezpieczeństwa oraz jest zobowiązany do usunięcia pozostawionych przez nie nieczystości.

 

  1. Krakowski Klub Kajakowy nie ponosi odpowiedzialności za wypadki powstałe w trakcie korzystania z placu zabaw.
  2. Użytkownicy korzystają z niego na własną odpowiedzialność i odpowiadają przed Operatorem za ewentualne wyrządzone szkody.

 

REGULAMIN RAFTINGU

 

PRZEPISY ORGANIZACYJNE

 

  1. Rafting rozpocząć można po wcześniejszym uiszczeniu należnej opłaty i zameldowaniu swojej obecności.
  2. Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia spływu jest zapoznanie się z regulaminem oraz podpisanie oświadczenia o zobowiązaniu się do jego przestrzegania.
  3. Uczestnicy raftingu powinni posiadać odpowiedni strój na zmianę (spodenki, podkoszulek, kurtka przeciw deszczowa, sandały). Organizator zapewnia specjalistyczny sprzęt taki jak: kask, kapok, pagaj a w okresie zimowym piankę.
  4. Rzeczy wartościowe można pozostawić w depozycie recepcji. Krakowski Klub Kajakowy nie ponosi odpowiedzialności za zaginione rzeczy pozostawione poza szatnią.
  5. Przestrzeganie niniejszego regulaminu i zasad bezpieczeństwa oraz stosowanie się do poleceń obsługi obowiązuje wszystkie osoby uczestniczące w spływie raftingowym.

 

OGÓLNE PRZEPISY PRAWNE

 

  1. Uczestnicy raftingu biorą udział w spływie na własną odpowiedzialność.
  2. Wszystkie osoby poniżej 18 roku życia muszą mieć pisemną zgodę rodziców/opiekunów prawnych na uprawianie raftingu.
  3. Każdy z uczestników przed rozpoczęciem raftingu zostaje przeszkolony w zakresie bezpieczeństwa poprzez obsługę oraz zapoznaje się z funkcjonowaniem sprzętu i podpisuje stosowne oświadczenie.
  4. W raftingu nie mogą brać udziału osoby będące pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
  5. W raftingu nie mogą brać udziału kobiety w ciąży.
  6. W razie stwierdzenia jakiejkolwiek niesprawności sprzętu lub oporządzenia należy zwrócić się do instruktora prowadzącego.
  7. Zabrania się samowolnego demontowania, regulowania i ulepszania sprzętu.
  8. W przypadku zawinionego uszkodzenia sprzętu lub oporządzenia stosuje się odpowiedzialność materialną.
  9. Osoby nie stosujące się do regulaminu, oraz stwarzające zagrożenie dla zdrowia własnego lub innych będą natychmiast wykluczone z dalszego udziału w spływie bez możliwości zwrotu wpłaconej kwoty.
  10. Uczestnik raftingu zdaje sobie sprawę z ryzyka udziału w spływie pontonowym w którym uczestniczy wyłącznie na własną odpowiedzialność i w razie jakichkolwiek nieszczęśliwych zdarzeń nie będzie wnosił roszczeń do organizatora.
  11. Instruktorzy oraz ratownicy odpowiadają za bezpieczeństwo uczestników. Należy bezwzględnie stosować się do ich poleceń.
  12. Uwagi i sugestie należy kierować do kierownika raftingu telefonicznie, mailem lub osobiście.
  13. Uczestnictwo w raftingu jest zgodą na wyżej wymienione punkty.

 

POZOSTAŁE DOKUMENTY:

 

 

 

 

 

 

 

Translate »