RAFTING, TRENINGI, TOR KAJAKOWY

KOLNA

PUCHAR ŚWIATA

PUCHAR ŚWIATA W SLALOMIE KAJAKOWYM
ICF CANOE SLALOM WORLD CUP KRAKOW 2018

 

Puchar Świata rozgrywany w dniach 29.06.2018 – 01.07.2018  to najważniejsze tegoroczne wydarzenie w slalomie kajakowym w Polsce, a Kraków już po raz drugi będzie gospodarzem PŚ. Jest to możliwe dzięki dobrej współpracy Polskiego Związku Kajakowego oraz Krakowskiego Klubu Kajakowego z Gminą Miejską Kraków i Zarządem Infrastruktury Sportowej.

Kraków gościć będzie drugą z pięciu edycji tegorocznego Pucharu  Świata, tydzień wcześniej pierwszy rzut odbył się w Słowackim Liptovskim Mikulaszu, a po Krakowie kajakarze odwiedzą:

6-8 lipca Augsburg (Niemcy)

31 sierpnia-2 września Tacen (Słowenia)

Finał odbędzie się od 7 do 9 września w La Seu d’Urgell w Hiszpanii.

Swój start w Krakowie potwierdziło ponad 300 zawodników z 33 krajów. – Po raz pierwszy na Krakowski tor przyjadą reprezentanci Argentyny.

 

 

Polską nadzieją w nowej olimpijskiej konkurencji C-1 kobiet jest m.in. Aleksandra Stach. Kanadyjki-jedynki pań zastąpiły w programie igrzysk kanadyjki-dwójki mężczyzn. Po tej decyzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego rośnie liczba zawodniczek w C-1, coraz wyższy jest też poziom zmagań. Przekonamy się najpewniej o tym także na torze Kolna.

Poza C1 kobiet na Kolnej zobaczymy również mężczyzn w konkurencjach K1 i C1 oraz kobiety w K1, a pośród nich znajdą się mistrzowie Świata i Europy. Polskimi nadziejami medalowymi są Mateusz Polaczyk i Dariusz Popiela (K1), Grzegorz Hedwig (C1), Natalia Pacierpnik i Klaudia Zwolińska (K1).

Dodatkową atrakcją krakowskiej imprezy będzie występ zawodników, którzy powalczą o punkty w Pucharze Świata po raz pierwszy w niezwykle widowiskowym crossie kajakowym.

Translate »