Aktualności
26.04.2024

Zgrupowanie w Pau zakończone!

Kajakarze slalomowi Kadry U23 powrócili z francuskiego Pau, gdzie przez dwa tygodnie szlifowali formę na tamtejszym przed zbliżającym się sezonem.
Trener Jakub Chojnowski tak podsumował obóz przygotowawczy: „Dwa tygodnie spędzone na francuskim torze oceniam bardzo dobrze, dzięki zaangażowaniu zawodników i sztabu szkoleniowego założone cele treningowe udało się w pełni zrealizować.”

Na torze w Pau trenowali: Aleksandra Stach, Krzysztof Majerczak z Krakowskiego Klubu Kajakowego, Kacper Sztuba, Jakub Brzeziński z AZS AWF Kraków, Przemysław Nowak z LKK Drzewica i Julia Jeleńska ze Startu Nowy Sącz. Nad odpowiednią regeneracją zawodników czuwał fizjoterapeuta Michał Frosik, a nad wszystkim piecze sprawowali Jakub Chojnowski i Marcin Pochwała.
Na zakończenie obozu przygotowawczego kajakarze wzięli udział w rozgrywanych zawodach Winter Slalom, gdzie Aleksandra Stach (KKK) w C-1K zajęła drugie miejsce, Krzysztof Majerczak (KKK) w K-1M był najlepszy w rywalizacji, a Jakub Brzeziński (AZS AWF) uplasował się na 17 pozycji. W Konkurencji C-1M drugie miejsce przypadło Kacprowi Sztubie (AZS AWF), a piątą lokatę zajął Przemysław Nowak (LKK). Julia Jeleńska (Start) w K-1K zajęła 9 pozycję. Trener Chojnowski występy w Winter Slalom reprezentantów podsumował tymi słowami: „Dobre wyniki w kończącym obóz starcie potwierdziły wysokie aspiracje naszych zawodników, przed nami dużo ciężkiej pracy, lecz optymistycznie patrze na zbliżający się sezon”

Teraz zawodnicy przez 2 tygodnie trenować będą w swoich klubach, a później czeka ich jeszcze jedno zgrupowanie, na które wylecą 3 marca. Najpierw tydzień w Hiszpanii na torze w La Seu d’Urgell, gdzie podczas Igrzysk olimpijskich w 1992 rozegrano powracające wtedy do programu zawody w slalomie kajakowym. Następnie kadrowicze ponownie odwiedzą Pau.

Przypominamy, że Mistrzostwa Świata, na których będziemy mogli zobaczyć naszych reprezentantów w akcji, odbędą się na Torze kajakarstwa Kolna już 16-21.01.2019 r.