TOR KAJAKOWY, HOTEL, OSIR

KOLNA

Aktualności
16.08.2022

2021 ICF MASTERS CANOE SLALOM WORLD CHAMPIONSHIPSEnglish version below.

Mistrzostwa Świata Masters w slalomie kajakowym, Kraków 2021

Pierwsze w historii Mistrzostwa Świata Weteranów (+35) pod patronatem Światowej Federacji Kajakowej, odbędą się Krakowie, czyli w stolicy polskiego kajakarstwa slalomowego.

To tu, na torze kajakowym Kolna w ostatni weekend sierpnia weterani będą walczyć o Medale Mistrzostw Świata.Na starcie zobaczymy prawie 100 zawodników z całego świata, wśród nich wielu wybitnych kajakarzy, który w przeszłości stanowili o sile swoich reprezentacji, a obecnie dalej oddają się pasji, jaką jest slalom kajakowy.

W mocnym składzie wystartuje Polska reprezentacja, o której sile stanowić na pewno będą: Jarosław Miczek C1M, Krzysztof Pochwała K1M i Zbigniew Miązek C1M, to oczywiście nie wszyscy Biało-Czerwoni, który wystartują. Z zagranicznych zawodników swój udział potwierdziły już takie gwiazdy jak: Elena Kaliská dwukrotna złota medalistka Igrzysk olimpijskich w K1W (Ateny 2004 i Pekin 2008), Evi Huss trzykrotna złota medalistka w drużynie K1Wx3.,

Mistrzostwa te zapowiadają się bardzo ciekawie, zawodnicy rywalizować będą na starych zasadach, każdy będzie miał dwa przejazdy i liczyć się będą najlepsze czasy. Podobny system zastosowano w tym roku podczas kwalifikacji na IO w Tokio. Zawodnicy startować będą w konkurencjach: Kajaki Mężczyzn i Kobiet, czyli odpowiednio K1M i K1W, lub według nowej nomenklatury Światowej Federacji Kajakowej MK1, WK1 oraz w kanadyjkach, tutaj oprócz zmagań Panów i Pań (C1M i C1W, lub MC1, WC1) będziemy mogli podziwiać Mixty, czyli mieszane pary (C2Mix/ XC2), a także dwójki mężczyzn (C2M/ MC2). Ta ostatnia konkurencja może być dużą gratką dla wszystkich fanów kajakarstwa, gdyż po wycofaniu jej z programu Igrzysk Olimpijskich po Rio, konkurencja ta wymarła. Ostatnie międzynarodowe zawody z rangą mistrzowską gdzie pojawiła się ta konkurencja to Mistrzostwa Europy w 2018 r. w Pradze.

Trybuny toru kajakowego Kolna będą otwarte dla kibiców, co na pewno ucieszy wszystkich fanów kajakarstwa slalomowego. Organizatorzy kolejny już raz udowadniają, że należą do światowej czołówki, jeśli chodzi o organizację zawodów kajakowych. Od 2015 roku jest to już 7, międzynarodowa impreza rangi mistrzowskiej w Krakowie.

Najlepiej jednak przekonać się o tym na żywo, na torze lub w Internecie, gdzie będzie można śledzić relację live z zawodów.

Link do wyników Live

Do zobaczenia na Kolnej!


2021 ICF MASTERS CANOE SLALOM WORLD CHAMPIONSHIPS

It is an honour for Krakow to host the first Masters Canoe Slalom Championships. From 28th to 29th August Masters from all over the World will compete to reach World Championships medals. We are glad that many titled athletes will come to Krakow to take part in this event.
Each athlete has two runs and the winners are athletes who will reach best time in one of this two runs. Athletes will compete in categories: MK1, WK1, MC1, MC2, XC2.

We would like to invite the spectators, tribunes are open for you. We as the organizers are very happy to host another international event in our canoe venue and we are looking forward to meet you in Krakow.
If you can not come personally you can follow life stream: (Krakowski Klub Kajakowy ).
And see results here: Live results

Translate »