TOR KAJAKOWY, HOTEL, OSIR

KOLNA

Aktualności
21.09.2021

Kraków – stolica kajakarstwa slalomowego w Polsce

Dzięki posiadanej infrastrukturze i doświadczeniu w organizacji imprez sportowych, Kraków
po raz kolejny został wybrany Miastem-Gospodarzem Pucharu Świata Seniorów w Kajakarstwie Slalomowym.To wyróżnienie dla miasta i gwarancja wielkich emocji dla tych Krakowian, którzy w dniach 29.06-01.07.2018 roku odwiedzą tor kajakarstwa górskiego przy ul. Kolnej.

Na zawodników i gości czeka spełniający wymogi federacji: europejskiej (ECA) i międzynarodowej (ICF) nowoczesny tor, który wielokrotnie był już miejscem ważnych międzynarodowych wydarzeń. Poza Pucharami Świata, na krakowskim obiekcie organizowane są też imprezy rangi mistrzostw Europy, akademickich mistrzostw świata czy najważniejsze imprezy juniorskie w tej niezwykle widowiskowej dyscyplinie sportu.

Ośrodek Sportu i Rekreacji KOLNA to nowoczesny kompleks, który tworzą tor kajakarstwa górskiego (otwarty w 2003 roku, zmodernizowany w 2013 roku – przed mistrzostwami Europy), wielofunkcyjna hala sportowa, 25-metrowy basen z windą dla osób niepełnosprawnych, basen rekreacyjny ze zjeżdżalnią, masażem, kaskadą i jacuzzi, sala fitness, siłownia (otwarte w 2007 roku) oraz internat sportowy z podziemnym parkingiem (otwarty w 2010 roku). Nad inwestycjami realizowanymi od 2009 roku nadzór inwestorski sprawował Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie (ZIS).

Jednym z kluczowych zadań ZIS jest właśnie pełnienie funkcji inwestorskich w odniesieniu do inwestycji służących rozbudowie i modernizacji bazy sportowo-rekreacyjnej Gminy Miejskiej Kraków, ZIS nadzoruje też remonty tego typu obiektów.

ZIS zarządza również mieniem GMK służącym realizacji zadań w zakresie kultury fizycznej i sportu (stadiony, hale sportowe, boiska czy baseny) i czyni to zgodnie z zasadami gospodarności i najlepszymi praktykami, które są wzorowane na rozwiązaniach zachodnich.

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie odpowiada również za krakowskie imprezy sportowo-rekreacyjne oraz aktywnie uczestniczy w organizacji znanych i prestiżowych wydarzeń sportowych, jak na przykład Tour de Pologne, Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014, Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016 czy Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017.

Translate »