TOR KAJAKOWY, HOTEL, OSIR

KOLNA

Aktualności
08.08.2020

Młodzierzowcy przygotowują się do Mistrzostw Świata

Z olimpijskiego toru w hiszpańskim La Seu d’Urgell kadra przeprowadziła się ponownie do francuskiego Pau.

Aleksandra Stach o drugiej części zgrupowania wypowiedziała się następująco: Ten tydzień spędzamy w Pau na wymagającym torze. Pogoda raz piękna, raz zacina deszczem, ale podobno „w marcu jak w garncu”, więc się nie przejmujemy i lecimy swoje. Czuję się dobrze, mam świetnego trenera Marcina, wszystkie założenia na razie idą zgodnie z planem.

Wspomniany przez Olę Marcin Pochwała o całym obozie wypowiada się bardzo pozytywnie: Bardzo dobrze zorganizowane oba zgrupowania. Zmiana miejsca treningowego ma pozytywny wpływ na zawodników. Inny charakter wody pomiędzy tymi torami przyczyni się do polepszenia sprawności technicznej. Oba te obiekty są kluczowymi miejscami dla grupy seniorów. To na tych obiektach będą rozgrywać się Mistrzostwa Świata i Europy w tym roku. Część naszych zawodników z grupy młodzieżowej niewątpliwie będzie brać udział w tych zawodach. Jestem bardzo zadowolony z warunków, jakie tu mamy oraz z postawy zawodników.

Młodzieżowcom na grupowaniu towarzyszy Dariusz Popiela, który również wybrał te miejsca na przygotowanie się do nadchodzącego sezonu, co tylko dowodzi, że kadra U23 przygotowuje się w najlepszych możliwych lokalizacjach.

Nad prawidłowym przebiegiem całości czuwa Wiceprezes Polski Związek Kajakowy/Polish Canoe Federation Bogusław Popiela.

Skład Kadry młodzieżowców:
Ola Stach, Jula Jeleńska, Krzysztof Majerczak, Kacper Sztuba, Jakub Brzeziński, Przemek Nowak.
Trenerzy Jakub Chojnowski i Marcin Pochwała, fizjoterapeuta Michał Frosik.

 

Foto: Marcin Pochwała

Galeria

Translate »