TOR KAJAKOWY, HOTEL, OSIR

KOLNA

Aktualności
08.08.2020

Kraków jedyne miasto w Torem kajakarstwa Górskiego w Polsce

Tor kajakarstwa górskiego Kolna to jedyny taki obiekt w Polsce. W tym roku w lipcu odbędą się na nim Mistrzostwa Świata Juniorów i U23 w slalomie kajakowym, poprzednio ta impreza gościła w Krakowie w 2016 r.
 
Miasto Kraków od powstania toru w 2003 roku coraz mocniej zaznacza swoją obecność na kajakowej mapie międzynarodowych imprez. Od 2015 roku tylko w jednym sezonie na torze nie odbyła się impreza najwyższego poziomu. Wszyscy uczestnicy, którzy przyjeżdżają na zawody do karkowa bardzo cenią sobie dobrą organizację zawodów oraz lokalizację toru kajakowego.
 
To właśnie dzięki świetnej lokalizacji, przy bardzo popularnej ścieżce rowerowej prowadzącej na Tyniec, zawody kajakowe odbywające się w Krakowie cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców i turystów. Dzięki dobremu dojazdowi rowerem sporemu terenowi zielonemu i innym atrakcjom oraz darmowemu wstępowi na wszystkie zawody, co jest ewenementem w skali Europy, kajakarstwo slalomowe zyskuje na popularności nad Wisłą. Jeśli dołożymy do tego dobre wyniki reprezentantów Polski, osiągane nie tylko tu w Krakowie, ale i na całym świecie, nie może dziwić wzrost popularności tej dyscypliny sportu.
 
Warto podkreślić, że w Polsce tylko w Krakowie dysponujemy w pełni profesjonalnym torem do kajakarstwa górskiego spełniającym wszystkie kryteria Europejskiej i Światowej Federacji Kajakowej. Mimo mocnej konkurencji ze strony torów na Słowacji i w Czechach jesteśmy wstanie z nimi rywalizować i zwyciężać w wyścigu o organizacje międzynarodowych zawodów kajakowych. Jest to niewątpliwa zasługa wsparcia udzielanego przez Gminę Miejska Kraków oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.
 
Dzięki temu wsparciu możemy gościć w Krakowie światową czołówkę zawodników, którzy dadzą z siebie wszystko by zapisać się na kartach historii i wywalczyć tu w Krakowie medale Mistrzostw Świata Juniorów i U23 w slalomie Kajakowym.
 

Translate »