TOR KAJAKOWY, HOTEL, OSIR

KOLNA

Aktualności
08.08.2020

71. Tatrzańskie Slalomy za nami!

Zawodnicy Krakowskiego Klubu Kajakowego, w miniony weekend startowali Tatrzańskich Slalomach, corocznej imprezie odbywającej się w Liptovskim Mikulaszu na Słowacji. Zawody te były 1. i 2. eliminacją do kadry Seniorów i Młodzieżowców oraz drugą dla juniorów. Z zawodników KKK najlepiej spisała się Natalia Pacierpnik, która zajęła drugie miejsce w K1K i jest bardzo bliska uzyskania kwalifikacji. Z bardzo dobrej strony pokazał się Krzysztof Majerczak dzięki dobrym przejazdom, cały czas walczy o kwalifikacje do kadry seniorów oraz na półmetku jest liderem wśród młodzieżowców w K1M. Aleksandra Stach w C1K również walczy o kwalifikacje do kadry seniorów i młodzieżowców, na Mistrzostwach Polski, będzie chciała obronić tytuł i potwierdzić swoja dominacje w tej konkurencji.
Z dobrej strony pokazali się również Kacper Majerczak wśród młodzieżowców i Tadeusz Kuchno w juniorach obydwoje w K1M.

 

Jakub Chojnowski trener KKK podsumował zawody bardzo krótko, ale wymownie: Po Tatrzańskich slalomach optymistycznie patrzymy na Mistrzostwa Polski, jak mawia Mariusz Pudzianowski „Tanio skóry nie sprzedamy”.

 

Natalia Pacierpnik tak oceniła swój występ w Liptovskim Mikulaszu : Za nami pierwsze starty do reprezentacji polski seniorów i u 23, które odbyły się podczas Tatrzańskich Slalomów i jeśli chodzi o mnie to niedzielny start, zaliczam go do bardzo udanych, wejście do finału i bardzo dobry przejazd finałowy gdzie do wygrania zabrakło mi kilka setnych;) W sobotę delikatne rozczarowanie, ale tak w tym sporcie bywa. Ważne, że była szybka analiza tego, co poszło nie tak i zostało to poprawione w niedziele. Dodam, że trasa była wyjątkowo długa i trudna technicznie. Dzisiaj dzień na regeneracje i od jutra zaczynami ostro, bo Mistrzostwa Polski się zbliżają.
 

Tekst i zdjęcia Waldemar Ignaciuk

Galeria

Translate »